pondelok 4. januára 2016

Interiérové tapety, inak

Tapety za posledné obdobie, prešli ZNOVUZRODENÍM a veľmi sa tomu teším! Určite si všetci pamätáme na tapety z 80tich rokov, ktoré sme mali všetci povinne na betónových stenách a ich postupné odstraňovanie, škrabanie a následné stierkovanie v rokoch 90tich.
Dnes si ich dávame do interiérov úplne dobrovoľne a jediné čo nám stojí v ceste, je presvedčiť manžela o ich nutnosti, na dotvorenie interiéru :)
Dnes je materiál tapiet už rôzny, a je ťažšie si vybrať. Nie ťažšie, žeby nebolo z čoho, ale preto, lebo výber je už tak veľký, že je ťažké sa rozhodnúť :)
Nebudem sa tu rozpisovať o technických vlastnostiach tapiet, na to sú väčší a študovanejší odborníci, a o ich vlastnostiach sa môžete dočítať napríklad aj tu:
Ja sa dnes zameriam na dizajn.
Dnes si už môžete dať vyrobiť vlastný dizajn tapiet, mňa však zaujal taliansky distribútor obkladov a dlažieb, najnovšie aj tapiet, firma ARMONIE ARTE CASA, ktorá pred rokom prišla na trh s TAPETAMI NA MIERU.
Jedná sa síce o predložený dizajn, ale najväčšou výhodou čo vidím na týchto tapetách a čo je naozaj veľkou výnimkou u dodávateľov tapiet, je práve rozloženie dekoru NA MIERU.
V talianskej kancelárii, dizajnéri na základe našich podkladov steny, zakreslenia otvorov, rozporcujú vybraný dizajn na vašu konkrétnu stenu. Vám tak pri lepení nevzniká nijaký odpad a prídu Vám rolky dodané presne podľa skutočného stavu vašej steny.
Dizajn je naozaj bohatý a dotvorí tak Váš interiér do konečnej fázy. Už sa len nasťahovať!!! :)
Armonie arte casa, Balloon
Armonie arte casa,Blu Sky
Armonie arte casa, Kashmir
Armonie arte casa,Neverland 
Armonie arte casa,Persian
Armonie arte casa,Poppies 
Armonie arte casa,Tipography 
Armonie arte casa,Floreal Autumn
Armonie arte casa,New Concrete      V prípade záujmu o viac informácií, zaslanie komplet katalógu s celým sortimentom, alebo kúpu týchto tapiet ma kľudne kontaktujte!

nedeľa 3. januára 2016

TOP TRENDY obklady a dlažby pre rok 2016
Rok sa s rokom stretol, a pre nás, „kúpeľniarov“ je posledný septembrový týždeň rezervovaný pre najväčšiu dizajnovú udalosť v tomto segmente. Talianska Bologna, víta každoročne návštevníkov z celého sveta, aby tam mohli výrobcovia predstaviť svoje novinky, ktoré celý rok pripravovali.
Výrobcovia sa pretekajú o tú lepšiu dizajnovú a kvalitatívnu novinku, aby boli prvý. Niektorým sa to darí viac – iným zas menej.

Celá výstava sa niesla v dizajne: „ MRAMOR – DREVO ( čím viac vintage )- COTTO ( retro dizajn)“ ...a ešte raz drevo.
  
MRAMOR
Musím povedať, že MRAMOR efekt, bol u väčšiny výrobcov veľmi pekne spracovaný, obklad vo veľkom formáte, s 3D dekormi, sa bude určite vynímať v trendových kúpeľniach slovenských zákazníkov.
Supergres, All Over
Ragno, Bistrot
DREVODEKOR
Drevodekor na dlažbe, sa posunulo z klasického dizajnu “plávačiek”, na viac RETRO dizajn a musím povedať, že sa celkom tento dizajn u väčšiny výrobcov vydaril a drevo tak dostalo krajší a reálnejší efekt.

Supergres, Remake 

Panaria, Cross Wood
Okrem viac RETRO dizajnu, výrobcovia začali zužovať rozmer, aby RETRO look bol dostatočne retro, napríklad aj pri mojej obľúbenej pokládke dlažby do stromčeka.
Ragno, Woodcraft
RETRO 
Retro efekt obkladov a dlažieb, je už druhý rok silno zastabilizovaný u výrobcov a dizajn je z roka na rok lepší a verne kopíruje dizajn starých talianskych a španielskych kúpeľní a príbytkov.
Panaria, Memory Mood
Panaria, Petra Solis


Cerdisa, Punto zero  
Imso, Origini

3D DEKORY
Zvlášť kapitola je 3D efekt obkladov a mozaík. Som rada, že výrobcovia pochopili a priblížili sa tak aj cenovo k bežným hladinám.
3D dekory sú IN už viac rokov, ale každoročne pribúdajú nové vzory, väčšie rozmery a sú akosi viacej prepracovanejšie. Dostatočne na to, aby si našli svoje miesto v kúpeľniach aj v našich zemepisných šírkach.

Petra Antique, Art collection
Petra antique, Neo Hedonism
Väčšina výrobcov, svoj sortiment odprezentovaný v septembri na výstave, začne vyrábať až od januára a poskytne tak verejnosti aj viac fotiek, preto sa oplatí sledovať môj blog TRENDY HOME s aktuálnymi novinkami ;)