utorok 27. januára 2015

COUNTRY STYLECountry style
                Táto dnešná koláž vznikla na podnet môjho bratranca, ktorý sa na mňa obrátil s prosbou o pomoc pri tvorení  interiér v COUNTRY štýle. A napriek tomu, že som ho slušne odbila pre nedostatok času ( nič osobné za tým nehľadaj :) ) , nedá mi predsa  v rámci voľného večera na hotelovej izbe nenakombinovať zopár štýlov a neporadiť mu :)  Takže, milý môj bratranček, zopár rád a inšpirácií... ( tou zrealizovanou kúpeľňou od konkurencie si mi zlomil srdce!!! Ale rozumiem – srdcu  ( a frajerke ) nerozkážeš) ;)

Kvalitnú kuchyňu v country štýle, Vám dnes už dodá a zrealizuje veľa šikovných stolárov a veľkovýrobcov kuchýň. Dnes neplatí už len veta - TOTO VEDIA DOBRE NAKOMBINOVAŤ LEN TALIANI :) Urobiť však len kuchyňu v tomto štýle, nie je to najdôležitejšie. Veľmi dôležité je práve dotvorenie COUNTRY štýlu cez DOPLNKY. Ornamentované tanieriki, klasické svietidlá, farba stien, podlaha, stoličky a najdôležitejšie sú spotrebiče! Na Slovensku dodáva TEKA klasické spotrebiče v štýlovom dizajne, Kuppersbusch je zas pre "štýlovejší" dizajn klasických kuchýň..A ten typ ja veru môžem :)

Na kuchyňu úzko nadväzuje jedálenská časť a obývačka. A tu je to opäť o nakombinovaní detailov – najdôležitejšie je podčiarknuť priestor správnou farbou stien, dokombinovať závesy, vybrať správne jedálenský stôl a stoličky. 
Obývačku treba zas postaviť na správne zvolených textíliách. Aj modernejšie modely sedačiek môžu zapadnúť do rustikálneho interiéru a sú tak potom príjemným prepojením týchto dvoch štýlov. 

Okrem farby na stenu, vie veľmi pekne doladiť interiér aj tapeta. Dnes je už naozaj veľmi veľká škála tapiet na výber, ktoré sa dajú navzájom kombinovať – dekorované s nedekorovanými typmi tak spolu vytvárajú ucelený priestor v jednom farebnom tóne.


Najdôležitejšou miestnosťou v každom byte je spálňa. Prečo si ju neurobiť tiež v romantickom - zamilovanom - country štýle? ....užite si tam len ROMANTIKU! :) Opäť, postaviť ju na POSTEĽ - hlavný bod spálne a ostatné doplniť doplnkami na dotvorenie COUNTRY štýlu.


...netreba však zabudnúť na najdôležitejšu ingredienciou pri zariaďovaní COUNTRY bývania pre mladých, zamilovaných!!! Jednoducho, LOVE :)

 

pondelok 26. januára 2015

Výstava nábytku CMM KOLÍN 2015Minulý týždeň sa konala v nemeckom Kolíne CMM výstava nábytku – ktorá je každoročne prvá - určujúca trendy pre daný rok. Podarilo sa mi ju aj tento rok navštíviť a tak Vám ukážem niečo málo z toho, čo sa mi podarilo popri všetkých stretnutiach za jeden deň nafotiť.
Kto však hľadá inšpirácie a uvažuje, či výstavu navštíviť či nie, odporúčam budúci rok nepremeškať ;) Nechajte sa inšpirovať
Interiérový štýl pre rok 2015 je jasný, nesie sa v RETRO trendoch, mosadzných doplnkoch a nadväzuje tak na výstavu v MILANE v roku 2014. Pre mňa osobne je táto výstava zhrnutím a ukázaním ekonomickejšej verzie pre „bežných“ smrteľníkov toho, čo sa v Milane odprezentovalo honosnejšou alternatívou :)
Vôbec mi to nevadí, jedine ma mrzí, že som za ten jeden nestihla obehnúť toho viac. Okrem miestnych nemeckých výrobcov nábytku, kuchýň a doplnkov, ste tu mohli vidieť aj medzinárodné zastúpenie vystavovateľov - Slovensko napríklad v zastúpení DECODOM :)

Prečo horáky nezabudovať rovno do mramoru, corianu alebo inej "tvrdej"pracovnej dosky? 

Ako som už písala, meď má svoje miesto hlavne v kuchyni a vynikajúco vyzerá v detailoch na čiernom, alebo bielom podklade. Firma KUPERSBUSCH to pochopila a v prípade záujme o kúpu ma môžete kontaktovať :)

 

Teka prišla s celkom nápaditým riešením drezu a varnej dosky, vhodným pre malé kuchyne, nájomné bytíky, internátne izby ( utópia po slovensky ;) ). Prečo nie?Farbičky a dekory v kuchyni? Dajú sa veľmi štýlovo nakombinovať s farebnými drezmi a batériami.


  

 Ako som už spomínala, nábytky sa niesli v retro štýle a svoje miesto si našli aj retro - koberce, svietidlá,
 
 


A v neposlednom rade na výstavách ma vždy zaujíma aj kompozícia a architektúra stánku vystavovateľa..