streda 4. marca 2015

Kameninové umývadláSom rada, že dnešná doba nie je už len o zaužívaných štandardoch a uniformite. 
Aj preto mám rada výzvy a páčia sa mi veci neštandardné, ktoré si zároveň vyžadujú aj istú dávku odvahy pre použitie v interiéri. Do takejto kategórie neštandardných interiérov prvkov, určite patria aj kameninové umývadlá.
Kameninové umývadlá sú najčastejšie dovážané z Indie, Indonézie a využitie majú nielen na záhradách, ale krásne vyzerajú aj v kúpeľniach! A prečo nie? Ja by som do takej prírodnej kúpeľne určite šla ;)
Kamenné umývadlo bude vyzerať dobre v kombinácii s „RETRO“ dizajnom obkladom a dlažieb, ale viem si ich predstaviť nakombinované aj s matným/lesklom jednofarebným obkladom, kde bude hlavnú rolu hrať práve kamenné umývadlo.
Ale, nie je zlá kombinácia kúpeľne s obkladmi v drevenom dizajne, prípadne v kombinácii s kameňom.
Umývadlá môžu byť DRSNÉ, neopracované! Ale aj s matným, prípadne lešteným povrchom. Voľba je len na Vás a vašom vkuse! Dokonca aj voľne stojace kameninové umývadlá pôsobia ako dokonalý solitér v kúpeľňu, na ktorom sa dá postaviť celý dizajn.


Inšpirácii je veľa, treba už len odvahu, šikovného dizajnéra poruke a kúpeľňa počiarknutá prírodou sa môže realizovať ;)

nedeľa 1. marca 2015

CHALET - po slovensky CHALUPA

        Dnešná téma vznikla na základe požiadavky môjho zákazníka, s ktorým sme už urobili wellness v hoteli PANORAMA na Štrbskom plese.
Tentokrát je to iný hotel v Tatrách a chcú ho postaviť na dizajne prírodných materiálov. Hneď som vedela ktoré materiály z nášho portfólia obkladov a dlažieb mu odporučím! Nechajte sa aj vy inšpirovať a po realizácii sa stretneme vo wellness hotela! :)
Ja naozaj môžem dizajn dreva vs. kameň a keď je to dotvorené kameňovými umývadlami alebo vaňami, pridá to na celkovom pocitu CHALET ( po slovensky chalupy :) )

 

Keď hovorím o dizajne dreva a kameňa v kúpeľni, nie vždy to musí byť drevo ktoré podlieha vlhkosti a ktoré treba v pravidelných ročných intervaloch ochraňovať - nič proti prírodným materiálom. Ale, zahrajme sa trošku na pohodlných a užime si kúpeľne v prírodnom štýle s keramikou, ktorá absolútne nahrádza drevo, o životnosti a údržbe sa ani nebavne a o vernej kópii dizajnu dreva, alebo kameňa sa radšej ani nezmieňujem. Nie raz sa mi stalo, že ľudia si mysleli, že chodia po drevenej dlažbe a nie po keramickej :)


Wellness takéhoto typu hotela je samostatná kapitola, ale s vkusom architekta, použitím a nakombinovaním správnych materiálov sa dajú vykúzliť naozaj vkusné oddychové wellness zóny, kde sa vždy radi vrátime :)Ja už viem ako moja chalupa bude vyzerať..a čo vy, nechali ste sa inšpirovať? A prečo sa bavíme len o chalupe? Tento štýl kúpeľní je absolútne vhodný aj do bytov a domov, nielen na chalupu. Vytvorme si tak príjemnú atmosféru prírody v našich domovoch ;)